Tromsø Ultra Intervals 2014

Innspurten på adidasmila under Midnight Sun Marathon 2012. Foto: Kjell Conradsen, Northern Runners.

Innspurten på adidasmila under Midnight Sun Marathon 2012. Her var utfordringen mila på under 40 minutter – det gikk fint. Jeg løp imidlertid også halvmaraton senere på kvelden – det gikk også fint. Foto: Kjell Conradsen, Northern Runners.

For en som liker nye løpeutfordringer, blir det spennende å prøve seg på 24-timers ultraintervaller, eller «ei mil hver tredje time» som det også kalles. Det er riktignok bare tre uker siden ny pers på maraton, men jeg har både hvilt godt og trent alternativt og skånsomt siden da. Dessuten skal jeg ta det med ro, lytte til kroppen og sørge for å unngå skader foran Malangen Extreme Halfmarathon og Tromsø Mountain Ultra i august. Det kan derfor være at jeg gir meg etter tre eller fem intervaller om ikke vinnerskallen er av en annen oppfatning. Noen må jo blogge også :)

Jeg har blogget om selve arrangementet Tromsø Ultra Intervals 2014 på Northern Runners sin nettside. Nettsiden blir oppdatert «fortløpende». Jeg vil også komme med mine egne oppdateringer her på bloggen. Stay tuned (om du er interessert, og det er du nok siden du har ramlet innom bloggen og lest hele innlegget)!

Da er det bare å ønske meg selv og alle andre lykke til med å dyrke lidenskapen denne helga.

Her er gjennomføringen av alle åtte intervallene beskrevet (oppdatert i ettertid):

Tromsø Ultra Intervals 2014: #1 / #2 / #3 / #4 / #5 / #6 / #7 / #8

Vi ultraløpes!

Thomas K. Føre

Reklame

5 tanker på “Tromsø Ultra Intervals 2014

  1. Tilbaketråkk: TUI 2014 – #1 | Thomas K. Føre

  2. Tilbaketråkk: Segmentjakt på godt og vondt | Thomas K. Føre

  3. Tilbaketråkk: Frankfurt Marathon – Noch 100 Tage | Thomas K. Føre

  4. Tilbaketråkk: Topp 3 – juli 2014 | Thomas K. Føre

  5. Tilbaketråkk: Løpeåret 2014 – En glad historie! | Thomas K. Føre

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..